Gyakornoki pályázat - Brüsszel

Meszerics Tamás európai parlamenti képviselő irodája

pályázatot hirdet gyakornoki pozíció betöltésére

A munkakör betöltőjének feladata

• szervezői munka támogatása:

• rendezvényszervezésben való részvétel (workshop, látogatócsoport)

• logisztikai feladatok, kiadványok gondozásában való részvétel

• adminisztratív munka támogatása

• listák frissítése és naprakészen tartása

• szakmai munka támogatása:

• szociális- és foglalkoztatás ügyi bizottság melletti munka követése

• meetingek szakmai előkészítésének támogatása

• rövidebb fordítások elkészítése

A gyakornok munkavégzésének helye az Európai Parlament brüsszeli épülete, szükség és lehetőség esetén Strasbourg. A gyakornok a munkáját az EP-iroda brüsszeli és magyarországi munkatársaival összehangoltan végzi. A gyakornok foglalkoztatása az EP gyakornoki munkaviszony protokollja szerint történik. A gyakornoki poszt időtartama 6 hónap a gyakornok számára az érdemi tapasztalatszerzés az iroda számára pedig a hatékony munkavégzés érdekében. Ez az időtartam nem hosszabbítható.

A gyakornoki pályázatnak tartalmaznia kell:

• a pályázó önéletrajzát (maximum 1 oldal)

• motivációs levelet (maximum 1 oldal)

A pályázat benyújtásának határideje: 2016. június 05. vasárnap (24:00)

Interjúk időpontja: június első két hetében videokonferencia formájában (Skype, Google Hangouts, egyéb).

Döntés: várhatóan június második fele

Kezdés dátuma: 2016. szeptember (pontos dátum megegyezés szerint)

Foglalkoztatási forma: határozott idejű gyakornoki szerződés

Díjazás és munkakörülmények: a gyakornok brüsszeli megélhetési költségei fedezésére az EP ösztöndíjat biztosít, a gyakornoknak baleset és egészségbiztosítással kell rendelkeznie

Munkaidő: heti 40 óra, rugalmas munkaidő

Munkavégzés helye: Brüsszel

Jelentkezési feltételek:

• tárgyalási szintű angol nyelvtudás

• középiskolai végzettség

• jó csapatjátékos és projekt szemlélet

A pályázat elbírálása során előnyt jelent:

• további európai nyelvek (német, francia) ismerete

• politikai szervezetnél szerzett, vagy parlamenti, önkormányzati tapasztalat

• zöld szervezetnél szerzett tapasztalat

• az Európai Unió történelmének, politikáinak, jog- és intézményrendszerének ismerete

Mit nyújt ez a lehetőség?

• nemzetközi környezetben szerzett munkatapasztalat, új barátok Európa minden pontjáról

• az Európai Parlament és benne a zöld frakció működésének megismerése közvetlen közelről

• szociálpolitikai téren szerzett tapasztalat, szakmai kapcsolati háló bővítésének lehetősége

• az EP infrastruktúrájának kihasználása a gyakornoki időszakban (kutató szolgálat, könyvtár, háttértanulmányok)

Kinek érdemes jelentkeznie?

• aki foglalkozott az EU szociál- és foglalkoztatáspolitikával kapcsolatos politikai és szakpolitikai tevékenységével, és/vagy tervezi, hogy ezzel vagy ehhez köthető területtel foglalkozzon

• aki foglalkozott energiaszegénységgel, lakhatási ügyekkel, szociálpolitikával, vagy tervezi, hogy a jövőben ezen a területen dolgozzon

A pályázatot a katalin.csiba@europarl.europa.eu címre kell elküldeni.

A pályázattal kapcsolatos formai kérdésekkel forduljon: Csiba Katalin (katalin.csiba@europarl.europa.eu); a mindennapokat érintő praktikus kérdésekkel: Bajomi Anna (tamas.meszerics-office@europarl.europa.eu) munkatársunkhoz.

A jelentkezés során a tárgy mezőbe kérjük, mindenképpen írja be: "brüsszeli gyakornok".

A tárgy mező pontos kitöltése alapján tudjuk garantálni, hogy a jelentkezés nem veszik el, ezért annak kitöltése rendkívül fontos! Köszönjük.