Önkéntes képzés transznacionális projekt keretében - A Váltó-sáv Alapítvány felhívása

Váltó-sáv Alapítvány

Levelezési cím/pm iroda: 1082 Budapest, Üllői út 42. 4. 1.

Közösségi tér: 1081 Budapest, Népszínház u. 57.

Tel./fax: (061)-352-6755

web: www.valtosav.hu

e-mail: alapitvany@valtosav.hu

szakmai vezető: Mészáros Mercedes

0670-362-7163

Önkéntes képzés transznacionális projekt keretében! Nyári önkéntes munka/csoportfoglalkozások börtönökben!

Az „Európa a polgárokért” program keretében valósul meg 3 ország 4 szervezetének részvételével a E.U.R.O.P.E – projekt (European Union Rapprochement for Offenders and Pupils Education), mely a résztvevő 3 országban (Lengyelország, Görögország, Magyarország) a téma és a terület iránt érdeklődők önkéntes képzését szervezi és bonyolítja le.

A képzés megnevezése:                                            Önkéntes képzés

Időtartam                                                                 4 napos tréning, napi cca. 5 óra

Időpont:                                                                    2016. 05. 07-10. (szombat-vasárnap-hétfő-kedd)

10.00-16.30

Résztvevő, a képzést lebonyolító szervezetek:       Collegium Civitas (Lengyelország)

Slawek Foundation (Lengyelország)

Amaka NGO (Görögország)

Váltó-sáv Alapítvány (Magyarország)

Helyszín:                                                                  2016. 05. 07-08. Belvárosi Tanoda Alapítványi Gimnázium és Szakközépiskola (1056 Budapest, Irányi u. 19-23.)

2016. 05. 09-10. Benczúr Hotel (1068 Budapest, Benczúr u. 35.)

A képzés munkanyelve:                                          angol, a Váltó-sáv Alapítvány jelen helyszínen a képzési részét magyarul tartja

A képzés célja: a résztvevők minél behatóbban ismerjék meg az Európai Unió alapvetéseit, működését, valamint a fogvatartotti célcsoport sajátosságait, problémáit. A képzés végére önállóan is képesek legyenek börtönben lévők számára a témában foglalkozásokat, csoportokat tartani, azt megtervezni, a lebonyolítást és a kivitelezést végrehajtani. A tréning végén a Collegium Civitas tanúsítványt ad (ami a magyar felnőttképzési törvény szerint nem minősül felnőttképzési tanúsítványnak). A képzés résztvevői a befejezés után a Váltó-sáv Alapítvány munkatársaival bonyolítanak le csoportokat a magyar büntetés-végrehajtási intézetekben a nyári időszakban (9 csoport).

A képzés célcsoportja : bárki, aki érdeklődik a téma és a terület iránt. Fókuszban a fiatalok (30 éves korig), de a képzés nem kötött korhatárhoz.

A képzésre jelentkezőket várunk 2016. 05. 02. (hétfő) 12.00 óráig a következő e-mail címekre: alapitvany@valtosav.hu ÉS a kornel.posa@gmail.com.

A jelentkezés tartalmazza:

•  a jelentkező nevét,

• életkorát (születési dátum),

• jelenlegi státuszát (dolgozik, tanul stb.),

• ill. egy-két rövid mondatot arról, miért kíván részt venni a képzésen,

• valamint e-mail címét és telefonszámát

• étkezési igényét (a képzésen ebédet biztosítunk, vegetáriánus és húsos menü közül lehet  választani).

A jelentkezést visszaigazoljuk.

A képzésre 30 fő jelentkezését várjuk.

A résztvevő szervezetekről a következő honlapokon lehet tájékozódni:

Collegium Civitas: http://www.civitas.edu.pl/collegium/en/

Slawek Foundation: http://www.fundacjaslawek.org/

Amaka: http://www.amaka.gr/en/

Váltó-sáv Alapítvány: www.valtosav.hu

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A Váltó-sáv Alapítvány munkatársai