Pécs Summer School

A Pécs Summer School egyik idei programjában 22 mexikói középiskolás látogatott Magyarországra.

Tanszékünk nem csak egyetemi előadásokkal és  workshopokkal kapcsolódott az aktív állampolgárság témájához, hanem partnerek bevonásával a diákok önkéntes élményekkel is gazdagodhattak.

Részt vettek a Pécs Bike Maffia közösségi főzésén, ahol rászoruló családoknak készítettek ebédet és mexikói finomságokat.

Az Élménylelő Ifjúsági Egyesület jóvoltából ún. szocio-túra keretében fedezték fel a keleti városrészt és annak történetét.Végezetül pedig feldolgozva az itt töltött idő élményeit egy előadással és számos játékkal búcsúztak a partnerektől.

Ha kíváncsi vagy, hogy a fiatalok milyennek látták városunk, akkor érdemes megtekinteni az általuk készített murál képet a Civil Közösségek Házában (Pécs, Szent István tér 17.).

Nyers Szilvia, egyetemi tanársegéd